“У добрий час!”

Сьогодні, 17 липня, у залі Держпрому відбулася урочиста нарада з нагоди реорганізації територіальних органів Держпраці та Держгірпромнагляду. В нараді взяли участь: керівництво Головного управління Держпраці у Харківській області, керівники структурних підрозділів Головного управління Держпраці у Харківській області, працівники Головного управління Держпраці у Харківській області. Відкрив нараду начальник Головного управління Держпраці у Харківській області Назаренко Олена Миколаївна: “Цього тижня, фактично, закінчена процедура переведення посадових осіб Харківських територіальних органів: Держгірпромнагляду, санітарно – гігієнічної служби та територіальної інспекції праці до Головного управління Державної служби України з питань праці у Харківській області. Залишились окремі технічні питання передачі майна від установ, що ліквідуються до новоствореного Головного управління”.

У своєму виступі О. Назаренко зауважила, що Головою Держпраці Романом Чернегою висловлена чітка думка про необхідність негайного включення в роботу, направлену на захист конституційних прав громадян на безпечну працю. З метою з’ясування ситуації, яка склалася на місцях та питань, що виникають під час реорганізації, Р. Чернегою 8 липня була скликана нарада начальників територіальних органів, де було розглянуто низку питань з перегляду нормативних актів, проведення навчання інспекторів, передачі майна тощо.

Начальник Головного управління Держпраці Назаренко О.М. представила керівний склад Головного управління Держпраці і запропонувала представленим керівникам проінформувати про проведену підрозділом роботу. Керівники структурних підрозділів виступили на нараді з короткими інформаціями щодо завдань підрозділів, їх планів, функцій та наявності вакансії. Всіма керівниками була висловлена думка про готовність до виконання покладених на них завдань.

Підсумовуючи їх виступи, начальники управлінь висловили думку, що новостворені управління готові до виконання поставлених перед ними завдань в повному обсязі.

За словами начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олени Миколаївни Назаренко, зважаючи на нагальну необхідність створення підґрунтя для здійснення повноважень Держпраці, одним з основних направлень роботи, на якій зосереджена увага є перегляд нормативно-правових актів. У своєму виступі Олена Миколаївна наголосила, що прямо зараз здійснюється ця робота і приймаються пропозиції від територіальних органів про зміни, які необхідно внести в певні нормативні акти та положення. Олена Миколаївна звернулася до всіх присутніх у залі Держпрому з вимогою, впродовж тижня через керівників підрозділів, надати свої пропозиції для опрацювання до відділу експертної роботи, ринкового нагляду та адміністративних послуг і відділу аналітичної роботи Головного управління.

У своєму виступі начальник Головного управління держпраці у харківській області Олена Назаренко відмітила, що Головне управління і більшість його підрозділів сформовані, керівники призначені, персонал відділів та секторів є в наявності, і структура спроможна виконувати покладені на неї завдання.

Другим питанням за ініціативою працівників було порушено питання обрання профкому. На зборах відбулося голосування за членів профкому. За результатами голосування, головою профспілки стала Гончарова Юлія Євгенівна. “Наша профспілка буде захищати права кожного”, – зауважила вона.

Олена Миколаївна Назаренко закінчила нараду словами:

У добрий час. Я буду вести наш корабель у правильному напрямку, і ніякий шторм не завадить нам. Я буду виконувати свої завдання впевнено і рішуче. Ми рухаємося у правильному напрямі, який почали створювати Президент України, Уряд та міністерство соціальної політики України”.

Довідка: Станом на 17.07.15 до Головного управління Держпраці у Харківській області (196 штатних одиниць) прийнято 105 співробітників. Фактично 85% від загальної кількості працюючих працівників 2-х служб, що реорганізуються вже переведено до Головного управління. З них 31 – за переведенням з Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області, 66 – за переведенням з теруправління Держгірпромнагляду по Харківській області, 5 – за переведенням з Держсанепідслужби та з інших управлінь – 3.