У сервісному режимі

Реорганізована Держслужба з питань праці матиме мегаповноваження. На Харківщині цю структуру очолила Олена Назаренко. Роботодавці регіону таким призначенням задоволені.
Представити на посаді Олену Назаренко до першої столиці приїхав Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. Він зазначив, що наказ про призначення вийшов ще у квітні, але у зв’язку з великим обсягом роботи зі створення нової служби роб¬лять це тільки зараз. Чернега наголосив на тому, що служба існує для захисту прав трудящих.
У Держслужби з питань праці триває велика реорганізація (завдяки якій уже заощаджено 8 млн грн), і після її завершення ця структура отримає мегаповноваження. Новоутворений державний орган, окрім основних, має ще й функції з питань гігієни праці та дозиметричного контролю – питання підбору якісних спеціалістів.
Голова Держслужби запевнив, що служба не буде проводити перевірки з метою каральних дій чи особистої наживи. У планах Держслужби – створення служби універсального інспектора.
- Дуже серйозно, жорстко стоїть питання попередження корупції в державних органах. Я налаштовую всіх, що новий державний орган отримав назву не «інспекція», а «служба», тому ми повинні працювати в сервісному режимі. Ми повинні зосередити роботу на превентивних заходах, – упевнений Роман Чернега. – Коли службі дадуть дозволи на перевірки (ймовірно, це відбудеться вже в липні), на підприємства виходитимуть три спеціалісти: по гігієни праці. У нас непростий державний орган з мегаповноваженнями. Ми будемо дотримуватися європейських норм у роботі такого органу.
Тож до липня Олена Назаренко повинна укомплектувати склад служби високими професіоналами. На думку Чернеги, вона з поставленим. завданням впорається, бо має великий досвід. Раніше Назаренко очолювала Головне управління територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області.
- Я робитиму все можливе для організації роботи виключно за законом. Нашу діяльність буде спрямовано на те, щоб працівники в регіоні були впевнені в законності та безпечності праці – запевнила очільниця Головного управління Держслужби України з питань праці у Харківській області. – Ми вже сьогодні розпочали формуванню нашої команди за критеріями професіоналізму, відкритості та від-повідальності.
Призначення Олени Назаренко добре прийняли у спільному органі роботодавців України в Харківській області, який охоплює практично всі промислові підприємства регіону.
А от обласна влада покладає на Головне управління Держ¬служби з питань праці дуже багато надій і велику відпові¬дальність.
— На вас лягає відповідальність за довіру підприємницьких кіл і громадян України в цілому. Недарма сьогоднішнє представлення у стінах Харківській облдержадміністрації, оскільки обласна адміністрація координує діяльність усіх структур державної влади на території Харківської області, – наголосила заступник голови ХОДА Юлія Світлична.

Передруковано з газети Слобідський край №70 від 13.06.2015р.