Головна

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України або скорочено – територіальне управління Держгірпромнагляду України у Харківській області (далі – територіальне управління) є структурним підрозділом державного нагляду, який діє у складі Держгірпромнагляду та йому підпорядковується.

Територіальне управління не залежить від будь-яких господарських органів, суб’єктів підприємництва, об’єднань громадян, політичних формувань, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування, їм не підзвітне та не підконтрольне.

Метою теруправління є забезпечення державного нагляду за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці.

Основними завданнями територіального управління є:
- участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони праці, промислової безпеки, здійснення державного гірничого нагляду, страхування ризиків виробничої безпеки, належного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, охорони надр в регіоні;
- здійснення державного нагляду за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також державного гірничого нагляду.
Здійснення завдань забезпечується діями інспекторського складу шес шести державних інспекцій, двох відділів та сектору ринкового нагляду теруправління, що охоплюють підприємства, установи та організації всіх видів діяльності та форм власності.