РОЗСЛІДУВАННЯ ВИБУХІВ У ЖИТЛОВИХ БУДИНКАХ ХАРКОВА ЗАВЕРШЕНО

Протягом вересня-грудня 2012 р у м. Харкові сталося два вибухи газу в житлових будинках. Перший з них пролунав 4 вересня по вул. П.Слинька 2б. Другий 16 грудня за адресою Московський проспект  248 г. Як зазначено  в акті технічного розслідування причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що його склали  члени  комісії на чолі начальником Державної інспекції нагляду в газовому комплексі та хімічній промисловості Юрієм Олійником, причиною вибуху та зруйнування перекриття в квартирах№10 та №14 по вул. П.Слинька 2б  стало те, що в зруйнованій вибухом квартирі мешканцями було самовільно, без документального оформлення переставлена газова плита та виконано приєднання гумовим рукавом з нитяним каркасом до газопроводу в порушення вимог п.4.5.7. ПБСГУ. На момент розслідування членами  комісії було встановлено порушення мешканцями квартири, що стала епіцентром вибуху, й п.1.4.3. та п.1.4.4. ПБСГУ, які передбачають їх відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію побутових газових апаратів та безпечне користування газовими приладами і апаратами.
В ході розслідування комісія запропонувала КП «Жилкомсервіс» та ПАТ «Харківміськаз»,  які проводять обслуговування газового обладнання в житлових будинках харків’ян,вжити низку заходів для запобігання подібним аваріям. В першу чергу це – це позачергові вибіркові перевірки якості виконання ПТО внутрішньо-будинкового газового обладнання та дотримання графіків, організація та встановлення чіткого контролю за проведенням інструктажів з квартиронаймачами по безпечній експлуатації газових приладів, позачергова перевірка знань ДБН.В.2.5-20-2001, НПАОП 0.00-1.20-98 працівників ПАТ «Харківміськаз», які зайняті технічним обслуговуванням внутрішніх газопроводів  і газового обладнання житлових і громадських будинків. На теперішній час ці заходи проведені в повному обсязі. На відновлення наслідків вибуху в будинку міська влада виділила близько 6 млн. грн.

Ближчим часом повернуться до своїх домівок і 169 власників квартир у шіснадцятиповерхівці по вул. Московський проспект 248г. На жаль, вибух який стався тут надвечір 16 грудня  спричинив не тільки значні руйнування будівлі й забрав життя чотирьох осіб. Ще сім осіб отримали внаслідок  вибуху та пожежі,що спалахнула згодом, отримали  травми різного ступеня тяжкості та опіки тіла.

Комісія з розслідування цієї резонансної трагедії, яку знову очолив Ю.Олійник дійшла висновку що головним її винуватцем став мешканець квартири №38 Володимир Сургай, який «заніс та залишив  у приміщення житлового будинку 50 літровий балон із зрідженим вуглеводневим , що був наповнений  напередодні на автогазозаправному пункті… У зв’язку з різницею температур ( зовнішня температура повітря складала приблизно  мінус 16 градусів С, а в приміщенні плюс 22 градусів С), сталося розширення газу. Що призвело до підвищення тиску в балоні понад допустимого, руйнування балону. Викиду рідкої фази газу та подальшого вибуху газоповітряної суміші і пожежі, Ініціатором вибуху, ймовірно стало побутове електрообладнання, розташоване у квартирі №37.

Аби запобігти повторенню таких випадків територіальним управлінням Держгірпромнагляду в Харківській області планується провести позачергову перевірку дотримання вимог нормативних актів з охорони праці стосовно наповнення та реалізації побутових газових балонів на газонаповнювальних станціях всіх видів та форм власності в регіоні. Районні управління ПАТ «Харківміськгаз» та КП «Жилкомсервіс» мають провести перевірку приміщень загального користування у житлових та громадських будинках( підвальних, горищних та інших вбудованих чи прибудованих) щодо недопущення зберігання балонів зрідженого газу.  Ближчим часом це питання буде винесено на розгляд  Харківської міської ради з безпечної життєдіяльності населення. Про проведену роботу з ремонту пошкодженого вибухом та пожежею житла, а також про вжиті наглядовцями та місцевою владою профілактичні заходи  громадськість знайомлять місцеві засоби масової інформації.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.