8.08.2012

Реєстрація технологічних транспортних засобів

 

У зв’язку з тим, що більшість технологічних транспортних засобів є об’єктом підвищеної небезпеки, мають досить високу вартість, держава регулює (контролює) їх оборот в суспільстві шляхом заборони використання та відчуження без спеціальної реєстрації. Юридичні і фізичні особи, іноземні фізичні і юридичні особи, особи без громадянства (що перебувають в Україні на законних підставах), які є власниками великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів чи використовують їх на законних підставах, або уповноважені ними особи зобов’язані зареєструвати в територіальному органі Держгірпромнагляду зазначені транспортні засоби протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, у тому числі у разі тимчасового ввезення на територію України. У такий же строк власники зобов’язані перереєструвати технологічні транспортні засоби у разі настання обставин, у зв’язку з якими виникла потреба у внесенні змін у реєстраційні документи.

Але на жаль не всі дотримуються закону на сьогоднішній день. Так найчастіше виникає проблема, що власники реєструють та перереєструють технологічні транспортні засоби тільки після отримання розпорядчого документу від  державного інспектора територіального органу Держгірпромнагляду у разі проведення перевірки суб’єкта господарювання.

Так за 1 півріччя 2012 року в територіальному управлінні Держгірпромнагляду було зареєстровано та перереєстровано понад 300 одиниць технологічних транспортних засобів і з них майже чверть на вимогу державних інспекторів.

Слід пам’ятати усім власникам великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що несвоєчасна реєстрація або перереєстрація може привести не тільки до зупинки цих засобів, але й до накладання адміністративних стягнень, які суттєво зросли згідно з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про охорону праці та охорону надр» № 4837-VI від 24 травня 2012 року і можуть досягати 680 грн.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.